Konserwacja

Już nabyliśmy swój wymarzony produkt. A teraz co mamy zrobić aby cieszyć się nim jak najdłużej? Przedstawiamy najprostsze sposoby na utrzymanie czystości naszego zlewozmywaka.

Dzisiejsze zlewozmywaki spełniają nie tylko funkcje praktyczne, związane z gotowaniem i zmywaniem, ale są też elementem ozdobnym wystroju naszej kuchni.

Rzeczą naturalną jest, że zlewozmywaki należy czyścić i dbać jak o każdą inną rzecz, żeby na długo zachowały ładny wygląd muszą być odpowiednio pielęgnowane, najważniejszą zasadą pielęgnacji zlewozmywaków to regularność.

Do codziennej pielęgnacji wystarczy woda z odrobina delikatnego detergentu, płynu lub mleczka (np. płyn do mycia naczyń). Następnie należy wytrzeć zlewozmywak do sucha miękką szmatką, co na dłużej zabezpieczy produkt przed zabrudzeniem.

Jeśli już dojdzie do nadmiernego zabrudzenia, najczęściej chodzi tu o osad z kamienia, którego przyczyną jest twarda woda wodociągowa. Osad taki możemy usunąć octem spożywczym lub specjalnymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji zlewozmywaków granitowych dostępnymi w handlu.

Przestrzegając powyższych wskazówek, z pewnością zlewozmywak naszej produkcji na długo będzie ozdobą w Państwa kuchni.

Konserwacja akcesoriów

Drewniane deski do zlewozmywaków, aby dłużej zachowały swój piękny wygląd należy co jakiś czas konserwować olejem jadalnym. Zabezpiecza to przed negatywnym wpływem wody na powierzchnie drewna.